Aktualności

          • "WESOŁA ŚWIĄTECZNA CHOINKA"

          • WYNIKI KONKURSU

            "WESOŁA ŚWIĄTECZNA CHOINKA"

             

               

             

            Bardzo serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM uczestnikom za ogrom wspaniałych, pomysłowych i kreatywnych prac. Naprawdę niełatwo było wybrać zwycięzców, w końcu, po długich naradach zdecydowaliśmy przyznać:

             

            Wśród prac płaskich

            I MIEJSCE - Nikola S. Publiczne Przedszkole w Szadku

            II MIEJSCE - Jan P. Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe "Iskierka" w Warszawie

            III Miejsce - Anna L. Przedszkole nr 1 "Promyczek" z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwionce - Leszczynach

             

            Wyróżnienie:

            Marysia K. Oddział Przedszkolny przy Waldorfskiej Szkole Podstawowej im C. K. Norwida w Bielsku-Białej

            Igor S. oraz Iza L. Przedszkole Miejskie nr 15 w Sosnowcu

            Anna W. Przedszkole w Sopotni Wielkiej

            Amanda K. Publiczne Przedszkole nr 9 "Akademia Małych Odkrywców" w Kędzierzynie-Koźlu

            Julia G. Zespół Szkół nr 3 w Częstochowie

             

            Wsród prac przestrzennych:

            I MIEJSCE - Mateusz S. Szkoła Podstawowa nr 11 w Sosnowcu

            II MIEJSCE - Weronika K. Szkoła Podstawowa nr 2 w Białej Podlaskiej

            III MIEJSCE - Julia O. (Choinka z zapałek)

             

            Wyróżnienie: Julia J. Przedszkole Miejskie nr 15 w Sosnowcu

             

             

            Gratulujemy !!

             

             

             

             

        • WIELKI BAL KARNAWAŁOWY
          • WIELKI BAL KARNAWAŁOWY

          • „Koronkowy bal już nas woła, świateł tysiąc, tysiąc barw…”

             

                        9 stycznia nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście. Księżniczki, kowboje, królewny, pszczółki, biedronki i mnóstwo innych postaci z bajek wspaniale bawiło się na WIELKIM BALU KARNAWAŁOWYM.

             

            Były tańce, konkursy, prezentacja strojów, a także nieco słodkości. Imprezę poprowadził Pan Zbysio Pysio, który zna wiele świetnych piosenek i i zabaw.

            Dla naszych najmłodszych było to zapewne ogromne przeżycie i cudowna przygoda bowiem uśmiechy nie schodziły im z twarzy. 

             

        • ...ale zima z Mikołajem jest pachnącym ciepłym majem...
          • ...ale zima z Mikołajem jest pachnącym ciepłym majem...

          •                Dłuuuga biała broda, czerwona czapka, czerwone ubranie i wieeelki worek z prezentami... Któż z nas nie kocha tego sympatycznego, starszego Pana niosącego wiele radości? Jak wiemy Święty Mikołaj przychodzi tylko do grzecznych dzieci, obowiązkowo więc musiał odwiedzić i nasze przedszkole ;) Maluchy były zachwycone spotkaniem z tym przemiłym gościem. Mikołaj przybył do nas nie tylko z prezentami, ale także z piękną nauką, którą przekazał przedszkolakom. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, które zostały nagrodzone przez Mikołaja cudownymi prezentami oraz pamiątkowym zdjęciem.

             

          • Barbórka- Święto Górników

          • BARBÓRKA

             

            ..."Czarny ma mundur, białą koszulę,

            srebrnych guzików moc.

            Na spodniach lampas przy tym mundurze,

            przy czapce wiele piór."...

             

             

                     4 grudnia to święto Górników oraz Barbórek. W naszym przedszkolu kultywujemy tradycję oraz pamiętamy o takich ważnych dniach. Kim jest górnik, gdzie pracuje i jak wygląda? Nasi najmłodsi mieli okazję poznać jednego z górników, zobaczyć galowy strój, a także niektóre atrybuty niezbędne w jego pracy. Po spotkaniu wiele przedszkolaków wyraziło chęć pracy na kopalni :)

            Ciekawe czy za kilka lat również znajdzie się tylu chętnych... ;)

             

                       

                        

             

        • Bajki na drutach
          • Bajki na drutach

          • Bajki na drutach

             

            Bardzo lubimy teatr, dlatego często gościmy różnego rodzaju objazdowe teatrzyki w naszym przedszkolu. Tym razem zawitały u nas "Bajki na drutach". Dzieci miały okazję poznać teatr w nowej formie- teatrzyk kukiełkowy. Opowieśc o pluszowym misiu bardzo spodobała się przedszkolakom, które z radością i przejęciem śledziły losy kukiełkowych postaci.

             

             

        • Święto Pluszowego Misia
          • Święto Pluszowego Misia

          •             Chyba nie ma domu, w którym nie mieszkałby pluszowy Miś. Mały, duży, biały, brązowy, z łatką czy bez- Pluszowy Miś to ponadczasowa zabawka, którą kochają nie tylko najmłodsi, ale również dorośli. No bo jak tu nie kochać tego uroczego pluszaka, który najlepiej potrafi utulić do snu i pocieszyć kiedy jest nam źle.

            25 listopada to Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, wówczas wszystkie pluszaki, mają swoje święto. My również postanowiliśmy uczcić ten dzień i zorganizować w przedszkolu przyjęcie dla naszych najkochańszych Miśków.

            W tym szczególnym dniu, Miś każdego przedszkolaka, mógł odwiedzić nasze przedszkole i spędzić wesoło dzień swojego święta z innymi misiami i wszystkimi dzieciakami w przedszkolu. Odwiedziły nas trzy niedźwiadki, które przygotowały dla przedszkolaków trochę zabaw. Był Kubuś Puchatek, który wszystkich częstował miodem. Była kubusiowa gimnastyka i misiowe tańce, jednym słowem mnóstwo radości i uśmiechu.

             

                      

        • Wyniki konkursu BARWY JESIENI
          • Wyniki konkursu BARWY JESIENI

          • Wyniki konkursu

            "BARWY JESIENI"

             

            Z uwagi na otrzymanie wielu wspaniałych prac postanowiliśmy przyznać dwa miejsca II oraz kilka wyróżnień wród prac płaskich oraz przestrzennych.

            Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.

             

             

             

            Prace płaskie

            Miejsce I Amelia S. PM nr 56

            Miejsce II ex aequo Igor W., Iga K. PM nr 51 oraz Nel B. SP nr 15

            Miejsce III Amanda S PM nr 54

             

            Wyróżnienia:

            Maja P. SP nr 21

            Marta B. PM nr 14

            Izabela J. PM nr 14

             

            Prace przestrzenne

            Miejsce I Maja R. PM nr 45

            Miejsce II Filip J. SP nr 21

            Miejsce III Szymon S. PM nr 51

             

            Wyróżnienia:

            Julia G. PM nr 51

            Klaudia J. PM nr 51

            Milena P., Lena S., Kornelia S., Oliwia K., Bartek W. PM nr 34

             

        • "Kapryśna Królewna"
          • "Kapryśna Królewna"

          • Daleko, daleko, za górami, za lasami...żyje sobie wraz ze swoją świtą bardzo kapryśna królewna Fruzia Frużelina. Pewnego dnia niezmiernie się nudziła i do tego strasznie kaprysiła. Dla poprawy humoru postanowiła zawitać w nasze progi i poznać wszystkie dzieci w przedszkolu. Po drodze spotkała przyjaznych Romów, dzięki którym nauczyła się nieco pokory i życia. Jej zabawne poczynania wprawiły nas wszystkich w iście wesoły nastrój. A i tym razem okazało się, że jesień wcale nie musi być smutna :)

             

        • Wieczór Poezji Jesiennej
          • Wieczór Poezji Jesiennej

          • „Jesień - deszcz i słota,

            jesień - złote liście,

            jesień - dużo grzybów. Oczywiście!

            Jesień – jarzębina,

            jesień - buk kalina,

            jesień, co nam przyniesie?”...

             

                        Do naszego Przedszkola jesień przywiała nieco poezji.

            Wraz z jesiennym wiatrem przywędrowało mnóstwo wiewiórek i jeży…

            Wszyscy postanowili zobaczyć jak „Wietrzyk szuka przyjaciela”.

            3 listopada nasi Mali Artyści wraz z Rodzicami i Gronem Pedagogicznym zaprezentowali przed wspaniałą publicznością swoje

            aktorskie umiejętności w przedstawieniu pt. „Wietrzyk szuka przyjaciela”

             

             

            Był Deszcz i Wiatr…

             

             

            Pani Jesień

             

             

            Pojawił się też Krasnal i Wiewiórka…

             

             

            Ptaszki Świergaszki, Jeżyk i…

             

             

            Miś :)

             

            Wiatr znalazł wielu przyjaciół z którymi od tej pory spędzał miło czas.

            Okazało się, że jesień mimo refleksji i zadumy jakie ze sobą niesie bywa także wesoła i kolorowa.

            I takiej jesieni wszystkim życzymy… :)

             

             

        • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
          • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

          •  

             

            PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

             

             

             

             

             

                     

             

            22 października odbyło się uroczyste"Pasowanie na Przedszkolaka"

            W tym szczególnym dniu dzieci z grupy "Misie" oraz "Krasnale" zaprezentowały swoje liczne umiejętności.

            Pięknie śpiewając, tańcząc i recytując zachwyciły rodziców, Dyrekcję,

            a także Grono Pedagogiczne przedszkola.

            Ukoronowaniem tej wspaniałej uroczystości było pasowanie na przedszkolaka,

            którego dokonała Pani Dyrektor wręczając wszystkim dyplomy i upominki.

             

               

             

             

        • "Święto Drzewa"
          • "Święto Drzewa"

          • ŚWIĘTO DRZEWA

             

            Obchody „Święta Drzewa” to wielkie wydarzenie w naszym przedszkolu. Od najmłodszych lat zdobywamy wiedzę o otaczającej nas przyrodzie i o tym jak o nią dbać aby pozostawić piękny świat dla przyszłych pokoleń. Tradycją jest sadzenie drzewa w przedszkolnym ogrodzie. Dlatego i w tym roku wspólnie zasadziliśmy nowe drzewko. Oby rosło piękne i dorodne...

             

             

             

             

                 

             

          • Baśniowa Kapela

          • "Baśniowa Kapela" po raz kolejny odwiedziła nasze przedszkole. Ten fantastyczny duet nie zawiódł nas i tym razem.Piękna i mądra historia opowiedziana przez wspaniałych aktorów spodobała się wszystkim przedszkolakom. Oklaskom, śmiechom i tańcom nie było końca. Z wielką uwagą i zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści która miała miejsce w „Liliowym Borze”. Naszą wyobraźnie wspomagały przepiękne i barwne ilustracje, a także doskonała muzyka. Dzieciaki z wielką radością brały udział w przedstawieniu, śpiewając nowopoznane piosenki. Kilkoro przedszkolaków miało nawet okazję zagrać epizodyczną rolę. Mamy nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie z „Baśniową Kapelą”, zapraszamy częściej i prosimy o więcej :)

        • REKORD GUINNESSA
          • REKORD GUINNESSA

          • 30 września 2014 r. o godzinie 12:00.

            Przez 2 minuty 257 500 dzieci w całej Polsce szczotkowało ząbki!

            Tym samym został ustanowiony nowy rekord Guinnessa!

            Nasze przedszkole również wzięło udział w tej akcji.

            Dzielne przedszkolaki wspaniale się spisały!

            Zobaczcie sami!