Aktualności

        • Koncert Charytatywny
          • Koncert Charytatywny

          • 9 maja 2017 roku w Szkole Muzycznej w Sosnowcu odbył się Koncert Charytatywny na rzecz Sosnowieckiego Hospicjum im. Świętego Tomasza pod hasłem „Jedynka i przyjaciele”. Organizatorem Koncertu było Gimnazjum   nr 1 w Sosnowcu oraz Szkoła Podstawowa nr 18 w Sosnowcu. Kolejny już raz na koncercie wystąpiły dzieci z naszego przedszkola. Miłosz Sz. Zaśpiewał piosenkę „Zaczarowane kraje”, a dziewczynki: Lena, Anetka, Oliwia, Maja, Tatiana, Zuzia zatańczyły taniec „Wesołe Klauny”. Występy naszych dzieci bardzo się podobały i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

        • Spacer na plac zabaw
          • Spacer na plac zabaw

          • Grupy ,,Biedronki" oraz ,,Słoneczka" postanowiły skorzystać z dzisiejszej ładnej pogody i wybrały się na spacer podczas którego trenowały chodzenie w parach, słuchały śpiewu ptaków i oglądały wiosenne kwiatki znajdujące się w ogródkach. Wychowawczynie zrobiły przedszkolakom niespodziankę i zabrały je równiez na pobliski plac zabaw. Dzieci chętnie bawiły się w piaskownicy, kręciły na karuzeli i huśtały na huśtawkach. 

        • Zamieszanie w krainie bajek
          • Zamieszanie w krainie bajek

          • Tradycją w naszym przedszkolu stało się, że co roku Rodzice wraz z Personelem Przedszkola wystawiają bajkę z okazji Światowego Dnia Książki. Tak było i w tym roku, Rodzice z grupy Krasnale i Biedronki wspólnie z nauczycielami przygotowali bajkę pt.,,Zamieszanie w krainie bajek". Fabuła bajki opowiadała o dwóch złych wróżkach, które rzuciły czar i pomieszały ze sobą wszystkie bajki. Postacie z bajek ( Jaś i Małgosia, Baba Jaga, Czerwony Kapturek, Wilk, Kot w butach, Krasnoludki) znajdowały się w nie swoich bajkach i bardzo pragnęły, aby wszystko wróciło do porządku. Z pomocą przyszedł im Władca bajek, który zdjął czar rzucony przez złe wróżki. I tym sposobem wszystkie postaci wróciły do swoich bajek. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, piękną grę aktorską, poświęcony czas oraz cudowne stroje.

        • Konkurs wiedzy o zdrowiu
          • Konkurs wiedzy o zdrowiu

          • 28.04.2017 r. w Oddziale przedszkolnym w SP nr 15  mgr Gabriela Nowaczyk-Moń zorganizowała i poprowadziła konkurs wiedzy o zdrowiu „Wiem co to zdrowie”. W konkursie wzięły udział przedstawiciele grup: „Tygryski”, „Motylki”, „ Wiewiórki”, „Żabki”. Konkurs rozpoczęła Michalina L. wierszem o zdrowiu. Dzieci odpowiadały na pytania podnosząc numerek właściwej odpowiedzi, rozwiązywały wylosowane zagadki, układały rymy, śpiewały piosenki o zdrowiu. Podsumowaniem konkursu było wykonanie „Piramidy zdrowia”. Wszystkie grupy świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami.

        • Orbitek
          • Orbitek

          • W dniu 25.04.2017r dzieci z naszego przedszkola miały okazję przeżyć bliskie spotkanie ze wszechświatem dzięki wizycie „Mobilnego Planetarium -ORBITEK”. Kosmiczną przygodę dzieci rozpoczęły bawiąc się piłkami- planetami, co pozwoliło nabrać pewności siebie w dalszej zabawie. Gdy wszyscy mieli już wspaniałe nastroje, dzieci weszły do Kapsuły Planetarium, położyły się na dywanie i wyczekiwały „bajki” wyświetlanej dookoła głowy. Dzieci dowiedziały się jak powstało Słońce oraz Układ Słoneczny, poznały nazwy i kolejność planet. Było bardzo wesoło i kolorowo, a seans dostarczył mnóstwo pozytywnych wrażeń.

        • Sok
          • Sok

          •  Dzieci z grupy Kotków i Jeżyków dobrze wiedzą, jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Wspólna zabawa zachęca dzieci do picia soku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci.

        • Konkurs ,,Żyjmy zdrowo i bezpiecznie"
          • Konkurs ,,Żyjmy zdrowo i bezpiecznie"

          • Dnia 20 kwietnia w Przedszkolu Miejskim nr 57 w Sosnowcu odbył się QUIZ ,,ŻYJMY ZDROWO I BEZPIECZNIE". Nasze przedszkole reprezentowała Ewa D., Karolina D. oraz Michał Cz. Drużyny rozwiązywały zadania sprawdzające ich wiedzę na temat zdrowia i bezpieczeństwa oraz sprawdzały swoją sprawność fizyczną pokonując tor przeszkód. Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom i życzymy dalszych sukcesów!

        • Rozstrzygnięcie konkursu ,,Zwierzątka na Wielkanocnym stole"
          • Rozstrzygnięcie konkursu ,,Zwierzątka na Wielkanocnym stole"

          • Serdecznie dziękujemy za udział w ogólnopolskim konkursie ,,Zwierzątka na Wielkanocnym stole". Wszystkim gratulujemy ciekawych pomysłów oraz pięknych prac. Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców.

            Kategoria wiekowa 3-4 lata:

            I MIEJSCE

            Hanna S. 3 lata - Żłobek ,,Bombik i Przyjaciele" Trzebinia

            II MIEJSCE

            Ex aequo

            Lena K. 3 lata - Przedszkole nr 9 im.Bursztynek Koszalin

            Marysia R. 4 lata - Przedszkole Niepubliczne ,,Chatka Puchatka" Gliwice

            III MIEJSCE

            Ex aequo

            Helena D. 3 lata - Akademia Talentów Przedszkole Niepubliczne Wągrowiec

            Zosia M. 4 lata - Przedszkole nr 217 Sióstr Rodziny Maryi Warszawa

            WYRÓŻNIENIA

            Inga Ch. 4 lata - Przedszkole Samorządowe 127 Kraków

            Zofia P. 3 lata - Przedszkole Niepubliczne Akademia Talentów Wągrowiec

            Anna Sz. 4 lata - Zespół Edukacyjny w Konotopie - Przedszkole Publiczne

            Filip K. 3 lata - Przedszkole Miejskie nr 54 Sosnowiec

            Kategoria wiekowa 5-6 lat:

            I MIEJSCE

            Julia Ch. 6 lat - Przedszkole Sióstr Felicjanek im. św. Feliksa z Kantalicjo Warszawa

            II MIEJSCE

            Ex aequo

            Bartosz K. Przedszkole Niepubliczne ,,Motylek" z oddziałami integracyjnymi Mysłowice

            Julia D. Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im.T.Kościuszki Dąbie

            III MIEJSCE

            Ex aequo

            Daria K. 6 lat - Przedszkole Publiczne nr 1 Górki

            Dominik C. 5 lat - Gminne Przedszkole w Twarogu

            Adrianna S. 5 lat - Przedszkole Samorządowe nr 127 Kraków

            WYRÓŻNIENIA

            Natalia G. 6 lat, Karolina F. 6lat - Przedszkole Sióstr Felicjanek im.św. Feliksa z Konstancjo Warszawa

            Adam Sz. 6 lat - Przedszkole nr 69 Poznań

            Szymon S. 6 lat, Mateusz N. 6 lat - Przedszkole Samorządowe Śmigiel

            Julia L. 6 lat - Przedszkole Samorządowe Śmigiel

             

             

        • Warsztaty Wielkanocne
          • Warsztaty Wielkanocne

          • 11 kwietnia w grupie Kotki i Jeżyki odbyły się ,,Warsztaty Wielkanocne". Na zajęciach przedszkolaki wykonały przy pomocy Rodziców wielkanocne dekoracje. Dzieci ozdobiły świąteczne pisanki oraz pomalowały ozdoby świąteczne z gipsu. Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Dziękujemy Rodzicom za obecność i wspólnie spędzony czas.

        • Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu ,,Wiosna, Wiosenka, Zielona Panienka"
          • Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu ,,Wiosna, Wiosenka, Zielona Panienka"

          • Bardzo dziękujemy za tak liczny udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Wiosna, Wiosenka, Zielona Panienka” organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 20 w Sosnowcu. Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Kategoria Wiekowa 3-4 latki:

            I MIEJSCE

            Gabriela B. – 3 lata; Gminne Przedszkole pod Stumilowym Lasem w Pęclinie

            II MIEJSCE

            Ex aequo

            Katarzyna O. – 4 lata; Przedszkole przy ZSP w Dłutowie

            Karolina M. – 4 lata; Przedszkole Publiczne w Bystrej Podhalańskiej

            III MIEJSCE

            Malwina F.- 3 lata; Przedszkole nr 9 im. Bursztynek w Koszalinie

            WYRÓŻNIENIA:

            Marta W. – 4 lata; Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie

            Pola Ż. – Niepubliczne Przedszkole Miś w Warszawie

            Mateusz M.- 4 lata Przedszkole Miejskie nr 105 we Wrocławiu

            Kategoria Wiekowa 5-6latki:

            I MIEJSCE

            Martyna K. -5 lat; Przedszkole Miejskie z  Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Płocku

            II MIEJSCE

            Hanna L. – 5 lat; Przedszkole Publiczne nr 3 Łęczna

            III MIEJSCE

            Hanna W. – 5 lat; Zespół Przedszkola Miejskiego nr 3 Przedszkole Miejskie nr 41 Gliwice

            WYRÓŻNIENIA:

            Emilia B. – 6 lat Niepubliczne Przedszkole ,,Szczęśliwe Dziecko” Mielec

            Maja K., Wojtek B.- 5 lat; Przedszkole Miejskie nr 15 w Sosnowcu

            Amelia W. – 6 lat; Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II Choroszcz

            Michalina O. Przedszkole nr 69 Poznań

          • Sukces Naszego Przedszkolaka

          • Miło nam poinformować Państwa, że wychowanek naszego przedszkola Michał Cz. z grupy ,,Jeżyki” zdobył dwa I miejsca w następujących konkursach:

            • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Ach, ta Astrid Lindgren”; organizator Miejska i Powiatowa Bibioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu – pierwsze miejsce w kategorii kukiełki do lat 5;
            • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Praca górnika i energetyka oczami dziecka” ; organizator Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Jaworznie – I miejsce

             

            Serdecznie gratulujemy Michałowi i życzymy dalszych sukcesów!

        • Warsztaty Wielkanocne ,,Tygryski"
          • Warsztaty Wielkanocne ,,Tygryski"

          • 6.04.2017r. w grupie „Tygryski” odbyły się warsztaty plastyczne techniką decupage  trójwymiarowe  dla dzieci i rodziców, celem było kultywowanie tradycji świąt wielkanocnych, ozdabianie jajek. Warsztaty odbyły się w miłej i radosnej atmosferze, stworzyły możliwość bycia dziecka z rodzicem i wykonania, każdy swojej pisanki. Dziękuje rodzicom za liczne przybycie i wspólnie spędzony czas.

        • Warsztaty Wielkanocne ,,Biedronki"
          • Warsztaty Wielkanocne ,,Biedronki"

          • 6 kwietnia w grupie Biedronki odbyły się ,,Warsztaty Wielkanocne”. Doskonale bawiły się nie tylko dzieci, lecz również ich rodzice. Na początku była część artystyczna, w której dzieci śpiewały piosenkę o Świętach Wielkanocnych. Następnie odbyły się zabawy dla dzieci i rodziców. Było rysowanie z zamkniętymi oczami kurczątka, masażyki relaksacyjne, układanie pisanek od najmniejszej do największej, wybieranie obrazków, które kojarzą się ze świętami, obieranie jajek na czas, zabawy ruchowe.  Na zakończenie każde dziecko wraz ze swoim rodzicem wykonało baranka wielkanocnego z jajka, waty oraz plasteliny. Serdecznie dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie oraz miło spędzony czas.

        • ,,Ze sztuką o zdrowiu"
          • ,,Ze sztuką o zdrowiu"

          • W dniu 5.04.2017 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w V Regionalnym Przeglądzie Twórczości Dziecięcej o tematyce zdrowotnej,,Ze sztuką o zdrowiu". Nasze przedszkole zaprezentowało bajkę pt. ,, Groch z kapustą, czyli o zdrowiu z humorem" i zajęło II miejsce. Wystąpiły dzieci: Szymon P., Tymoteusz S., Joanna B., Liliana M., Nadia K., Karolina D., Wojciech K. Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom i życzymy dalszych sukcesów!

        • ,,O Szewczyku Dratewce, Księżniczce, Starym Smoku i Czarownicy"
          • ,,O Szewczyku Dratewce, Księżniczce, Starym Smoku i Czarownicy"

          • W dniu 3.04.2017 r. grupa ,, Jeżyki" i ,,Kotki" wybrały się wraz wychowawcami do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Przedszkolaki obejrzały spektakl pt. ,, O Szewczyku Dratewce, Księżniczce, Starym Smoku i Czarownicy". Pobyt w teatrze sprawił, że dzieci mogły na żywo obejrzeć grę aktorów oraz brać udział w lekcji teatralnej .Dzieci wróciły z wycieczki pełne wrażeń.

        • Wiosenne przebudzenie
          • Wiosenne przebudzenie

          • ,,Kotki" rozpoczęły wiosenne przebudzenie w kącikach przyrody, pomagały im w tym gr. ,, Jeżyki". Same sadziły kwiatki do doniczek oraz siały szczypiorek, koperek, rzeżuchę, pietruszkę oraz owies. Dzieci poszerzyły wiadomości na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin. Teraz mali ogrodnicy codziennie będą obserwować i pielęgnować efekty swojej pracy. 

        • Wiosenne kanapki
          • Wiosenne kanapki

          • W przedszkolu zawitała wiosna. Grupa Jeżyki przyrządzała wiosenne kanapki bogate w witaminy i barwne kolory. Ważną rolę odegrał szczypiorek, który wyrósł z własnoręcznie posadzonych przez dzieci cebulek. Kanapki wyglądały apetycznie i bardzo wszystkim dzieciom smakowały. Każdy przedszkolak zajadał je z wielkim apetytem.

        • ,,O wiewiórce łupiskórce"
          • ,,O wiewiórce łupiskórce"

          • 25 marca mamy z grupy Biedronki przygotowały dla dzieci z całego przedszkola teatrzyk ,, O wiewiórce łupiskórce". " Łupiskórka nie była zbyt miła dla swoich sąsiadów - misia i zajączka. Nie potrafiła dzielić się, pomagać innym, a na dodatek oszukała przyjaciół, nie mówiąc prawdy. Zachowała się jak mały chytrusek, chowając smakołyki tylko dla siebie. Wiewiórce zrobiło się jednak wstyd, obiecała, że się zmieni i każdemu dziecku wręczyła naklejki. Przedstawienie pokazało jak ważne w życiu są dobre relacje z sąsiadami oraz takie wartości jak: dobro, prawda i przyjaźń. Rodzice nie tylko wspaniale odegrali swoje role, lecz także przygotowali piękną scenografię oraz kukiełki do przedstawienia. Serdecznie dziękujemy Panią za cudowne przedstawienie i poświęcony czas.

        • Powitanie wiosny w oddziałach przy SP 15
          • Powitanie wiosny w oddziałach przy SP 15

          • 24.03.2017r. w oddziale przedszkolnym przy SP nr 15 odbyła się uroczystość „Powitania  Wiosny”. Grupa „Tygryski”, „Motylki”, „Wiewiórki”, „Żabki” w ciekawych przebraniach wiosennych recytowały wiersze, śpiewały piosenki i bawiły się przy muzyce. Dziewczynki    z grupy „Tygryski” zatańczyły układ taneczny „Taniec kwiatów i motyla”. Na zakończenie uroczystości odbył się pokaz dziecięcej mody wiosennej, na którym jury wyłoniła najciekawsze stroje. Dla wszystkich dzieci był słodki poczęstunek. Gospodarzem uroczystości były mgr Gabriela Nowaczyk-Moń i mgr Aneta Banik.

        • ,,Mała żaba" oddziały przy SP 21
          • ,,Mała żaba" oddziały przy SP 21

          • 24.03.2017 grupa ,,Kotki" przygotowała przedstawienie w ramach kółka teatralnego ,,Młodzi aktorzy" pt. ,, Mała żaba". Mali aktorzy zaprezentowali się doskonale w swoich rolach. Przedstawienie bardzo podobało się zaproszonym gościom.