Aktualności

          • Konkurs taneczny

          • KONKURS TANECZNY

            27 maja w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs taneczny dla wszystkich 12 grup znajdujących się w  przedszkolu i w oddziałach przedszkolnych w szkole 15 oraz 21. Występy dzieci były podzielone na dwie kategorie ,,dzieci młodsze" oraz ,,dzieci starsze". Układy choreograficzne do występów przygotowały wychowawczynie poszczególnych grup. Dzieci zatańczyły m.in. do piosenek ,,Seniorita", ,,Swing w uliczce", ,,Mamma Maria", ,,Macarena", ,,Sofia", ,,Toca toca", ,,Sing Alleluja", ,,Waka, waka". Konkurs rozpoczęła swoim występem absolwentka naszego przedszkola Maja Lorenowicz. Każdy z występów oceniany był przez jury w skład, którego wchodzili: Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, Pani Intendent, Pani Szefowa Kuchni oraz gość specjalny Pan Mateusz Wróbel - założyciel agencji eventowej La Cultura , Mistrz Polski w kategorii Latin Show solo oraz Mistrz Polski w kategorii bachata pary. Wszystkie występy były perfekcyjnie przygotowane, dzieci oraz ich nauczyciele wykazali się pomysłowością, kreatywnością i porwali do tańca całą publiczność. Jury miało ,,twardy orzech do zgryzienia" wybierając zwyciezców.

            W kategorii dzieci młodsze:

            I miejsce zdobyły dzieci z grupy ,,Kotki"

            II miejsce zajęły dzieci z grupy ,,Krasnale"

            III miejsce zdobyły dzieci z grupy ,,Misie"

            W kategorii dzieci starsze:

            I miejsce zajęły dzieci z grupy ,,Wiewiórki"

            II miejsce zdobyły dzieci z grupy ,,Biedronki"

            III miejsce zajęły dzieci z grupy ,,Żabki"

            Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody, a nauczyciele podziękowania za przygotowanie dzieci do konursu. Nagrodę specjalną przygotował dla dzieci Pan Mateusz Wróbel zapraszając dzieci z grupy ,,Wiewióki" i ,,Motylki" oraz dziecko z grupy ,,Biedronki" na miesięczne zajęcia do swojej szkoły tańca.  Konkurs zakończył występ naszego absolwenta Kamila Dąbrowskiego wraz z presonelem przedszkola.

            Serdecznie dziękujemy dzieciom, nauczycielom, jury za zaangażowanie oraz udział w konkursie. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z konkursu (więcej zdjęć znajduje się w naszym albumie fotograficznym na stronie przedszkola).

          • Konkurs recytatorski ,,Co słonko widziało"

          • Nasze przedszkole brało udział w konkursie recytatorskim pt. ,,Co słonko widziało'' zorganizowanym w ramach 18 Sosnowieckich Dni Literatury przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu z okazji roku Marii Konopnickiej. Wszystkie dzieci pięknie recytowały wiersze, Lenka G. z grupy ,,Biedronki" zajęła 3 miejsce serdecznie gratulujemy.

          • Rozstrzygnięcie konkursu ,,Dżwięki przyrody"

          • I MIEJSCE

            Natalia Z. Przedszkole Miejskie nr 27 w Sosnowcu

            II MIEJSCE

            Alicja G. Przedszkole Miejskie nr 20 w Sosnowcu gr.,,Krasnale"

            III MIEJSCE

            Kornelia W. Przedszkole Miejskie nr 20 w Sosnowcu gr. ,,Żabki"

                                                                                                                Gratulujemy!!!

          • Rozstrzygnięcie konkursu ,,Coś z niczego"

          •  I MIEJSCE

            Daniel K. Przedszkole Miejskie nr 57 w Sosnowcu

            Kaja D. Przedszkole Miejskie nr 15 w Sosnowcu

            II MIEJSCE

            Oliwier K. Przedszkole Miejskie nr 27 w Sosnowcu

            (praca bez imienia i nazwiska dziecka) Przedszkole Miejskie nr 52 w Sosnowcu

            III MIEJSCE

            Kornelia W. grupa ,,Żabki" Przedszkole Miejskie nr 20 w Sosnowcu

            WYRÓŻNIENIA:

            Maria B. Przedszkole Miejskie nr 47 w Sosnowcu

            Mateusz J. Przedszkole Miejskie nr 54 w Sosnowcu

            Zuza O. Przedszkole Miejskie nr 47 w Sosnowcu

             

            Serdecznie dziękujęmy za zaangażowanie i wysłanie tak wielu prac na konkurs.

            Gratulujemy wszystkim dzieciom pomysłowości oraz kreatywności.

          • Rozstrzygnięcie konkursu ,,Na najpiękniejszą Marzannę"

          • I MIEJSCE

            Henryk  K. Przedszkole Miejskie nr 9 Jaworzno

            II MIEJSCE

            Franciszek Ł. Grupa ,,Biedronki" Przedszkole Miejskie nr 20

            III MIEJSCE

            Natan N. Grupa ,,Żuczki" Przedszkole Miejskie nr 20

            WYRÓŻNIENIA

            Wiktor P. Grupa ,,Kotki" Przedszkole Miejskie nr 20

            Milena K. Grupa ,,Jagódki" Przedszkole Miejskie nr 20

            Zosia P. Grupa ,,Muchomorki" Przedszkole nr 20

          • Wyniki konkursu ,,Pomagamy ptakom przetrwać zimę"

          • I MIEJSCE

            Kacper K. Przedszkole Miejskie nr 54

            II MIEJSCE

            Kuba Ż.  Przedszkole Miejskie nr 56

            III MIEJSCE

            Julia C. Przedszkole Miejskie nr 56

            WYRÓŻNIENIA:

            Emilia M. Przedszkole Miejskie nr 56

            Wiktor P. Przedszkole Miejskie nr 20

                                                                                   GRATULUJEMY!