Dokumenty Przedszkola

Procedura odbierania dzieci z przedszkola

Procedura odbierania dzieci z przedszkola.

1.Rodzic lub upoważniona przez niego osoba do odebrania dziecka z przedszkola osobiście komunikuje nauczycielowi lub osobie dyżurującej chęć odebrania dziecka  z przedszkola.

2. Rodzice odbierają dzieci zgodnie z zawartą umową, do godziny 1700

3. Dopuszcza się możliwość odbierania dzieci przez inne osoby dorosłe, zdolne do podejmowania czynności prawnych, upoważnione na piśmie przez rodziców. Upoważnienie może być w każdej chwili odwołane.

4. Upoważnienie wystawia  co najmniej jeden rodzic ( opiekun prawny) dziecka na piśmie z własnoręcznym podpisem. Upoważnienie zawiera: imię i nazwisko osoby upoważnionej, wskazanie dowodu tożsamości ( nazwa dokumentu, jego numer i seria), którym będzie się legitymowała przy odbiorze dziecka, podpis upoważniającego.

5. Osoba upoważniona w momencie odbioru dziecka powinna posiadać przy sobie dokument tożsamości, wskazany w upoważnieniu i na żądanie nauczyciela lub osoby dyżurującej go okazać. W sytuacjach budzących wątpliwości nauczycielka kontaktuje się z rodzicami.

6. Rodzice przejmują odpowiedzialność prawną za bezpieczeństwo dziecka odbieranego z placówki przez upoważnioną przez nich osobę.

7. Nauczycielka lub osoba dyżurująca może odmówić wydania dziecka                w przypadku, gdy stan osoby zamierzającej odebrać dziecko będzie wskazywał, że nie jest ona w stanie zapewnić dziecku bezpieczeństwa   ( osoba pod wpływem alkoholu, środków odurzających).

8. O wypadku każdej odmowy wydania dziecka nauczyciel lub osoba dyżurująca niezwłocznie informuje dyrektora przedszkola. Dyrektor podejmuje działania przewidziane prawem.

9. W wypadku, gdy dziecko nie zostanie odebrane do godziny 1700, nauczycielka zobowiązana jest powiadomić telefonicznie rodziców  o zaistniałym fakcie.

10. Gdy pod wskazanym numerem telefonu nie można uzyskać informacji               o miejscu pobytu rodziców, nauczycielka oczekuje z dzieckiem w placówce przedszkolnej 1 godzinę – do 1800 . Po upływie tego czasu nauczycielka powiadamia najbliższy komisariat policji o niemożności skontaktowania się         z rodzicami ( IV Komisariat Policji, ul.  Wojska Polskiego, tel. 32/  2993302).

11. Życzenie rodziców dotyczące nie odbierania dziecka przez jednego   z rodziców musi być poświadczone przez prawomocny wyrok lub   orzeczenie sądowe