Nawigacja

Koncepcja Pracy Przedszkola Regulamin Przedszkola Procedura odbierania dzieci z przedszkola Rytm dnia Podstawa Programowa Innowacja pedagogiczna Program adaptacyjny Bezpieczne Przedszkole Program patriotyczny Program Zdrowy Przedszkolak Statut Przedszkola Aneks nr 1 do Statutu Procedura Niebieskiej Karty Procedura podstępowania w przypadku podejrzenia o stosowanie przemocy Procedura ochrony dzieci przed krzywdzeniem

Dokumenty Przedszkola

Aneks nr 1 do Statutu

                       Załącznik do Uchwały nr 3/2020/2021 Rady                          Pedagogicznej Przedszkola  Miejskiego nr 20 w Sosnowcu

                         z dnia 30 sierpnia 2020 r.

 

Aneks nr 1

do Statutu Przedszkola Miejskiego nr 20

                                                   w Sosnowcu

 

 

ROZDZIAŁ IV

§ 12

 dodaje się punkt 8, który ma brzmienie:

 

„ 8 . W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Dyrektor przedszkola, za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, może zawiesić zajęcia na czas określony, jeżeli ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną może być zagrożone zdrowie dzieci.

 Zgoda i opinia ww. organów mogą być wydane  ustnie, telefonicznie, za pomocą środków komunikacji elektronicznej lub za pomocą innych środków łączności.

Treść zgody lub opinii powinna być utrwalona w formie protokołu, notatki, adnotacji lub w inny sposób.

 O zawieszeniu zajęć, odpowiednio organ prowadzący lub dyrektor przedszkola,  zawiadamia organ sprawujący nadzór pedagogiczny.,,

 

 ROZDZIAŁ IV

§ 13

dodaje się punkt 10, który ma brzmienie:

„ 10 . W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, czynności organów przedszkola mogą być realizowane przy pomocy środków porozumiewania się na odległość, a w przypadku kolegialnych organów jednostek systemu oświaty – także w trybie obiegowym. Treść podjętej w ten sposób czynności powinna być utrwalona w formie protokołu.

 ROZDZIAŁ V

§ 20

dodaje się punkt 4 , który ma brzmienie:

,,4. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, dyrektor na wniosek rodziców dyrektor  może wyrazić zgodę na nauczanie domowe,,

 ROZDZIAŁ VI

§ 23

dodaje się  punkt 2, który ma brzmienie:

„2. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, realizacja zadań przedszkola odbywa się poprzez organizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość . Zajęcia z wykorzystaniem metod i  technik kształcenia na odległość realizowane będą      z wykorzystaniem:                                                                                                                                          a) materiałów i funkcjonalnych, zintegrowanych platform edukacyjnych udostępnionych i rekomendowanych przez MEN,

b) materiałów zamieszczanych na stronie GOV.pl

c) materiałów prezentowanych w programach publicznej telewizji i radiofonii,

d) platform edukacyjnych oraz innych materiałów wskazanych przez nauczyciela, w tym: kart pracy, zestawów ćwiczeń, materiałów do pomocy psychologiczno – pedagogicznej „

 

 ROZDZIAŁ X

§ 31

dodaje się punkt B, który ma brzmienie:

„B. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania przedszkola, w związku z sytuacją uniemożliwiającą realizację zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w przedszkolu z przyczyn niezależnych, dyrektor organizuje realizację zadań przedszkola z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, tzw. „nauczanie zdalne”

 

 ROZDZIAŁ X

§ 32

 dodaje się punkt 9, który ma brzmienie:

„9. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, organizację pracy przedszkola, w tym zajęć rewalidacyjnych i wychowawczych, organizuje się w miarę możliwości i z uwzględnieniem specyfiki nauczania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, chyba że przedszkole funkcjonuje w normalnej formie.

1) W tym czasie nauczyciele i dyrektor pozostają do dyspozycji rodziców w godzinach 8.00 – 16.00

2) Nauczyciele i dyrektor do kontaktu z rodzicami używają strony internetowej

przedszkola, poczty elektronicznej , messengera , grup na Fb w razie potrzeby kontaktują się z rodzicami / opiekunami prawnymi również telefonicznie.

3) Informacje i zadania przekazywane są wychowankom za pośrednictwem poczty elektronicznej , grup Na Fb  za pośrednictwem rodziców/opiekunów prawnych.

4) Przekazywane treści muszą być dostosowane do możliwości dzieci oraz

zróżnicowane.

 

 ROZDZIAŁ X

§ 44

dodaje się punkt 4 , który ma brzmienie :

4. ,, W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, realizacja zadań nauczycieli  oraz innych pracowników przedszkola odbywa się poprzez organizację zajęć z wykorzystaniem metod porozumiewania się na odległość.

1) Wszyscy pracownicy przedszkola, a nauczyciele w szczególności, zobowiązani są do zapewnienia wychowankom bezpieczeństwa w sieci.

2) Jeżeli przedszkole funkcjonuje w normalnym trybie, pracownicy, wychowankowie oraz rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania zaleceń Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

 ROZDZIAŁ XI

§ 45

dodaje się punkt 3, który ma brzmienie:

„3. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, wychowanek ma prawo do edukacji przedszkolnej na zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa z uwzględnieniem zaleceń Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora  Sanitarnego”.

 

 ROZDZIAŁ XI

§ 48

dodaje się punkt 3  , który ma brzmienie:

„3. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, współpraca z rodzicami  powinna odbywać się w drodze konsultacji i przekazywania materiałów w formie elektronicznej. Komunikacja nauczyciel –  rodzic odbywać się będzie:

a) za pośrednictwem strony Internetowej przedszkola,

b) drogą telefoniczną poprzez rozmowy lub sms,

c) drogą mailową lub na zamkniętej grupie Faceeboka, Messengera lub innych komunikatorów założonych na potrzeby edukacji zdalnej,,

 

 ROZDZIAŁ XI

§ 49

dodaje się punkt 2 , który ma brzmienie :

,,2. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Monitorowanie postępów ucznia odbywa się na bieżąco w formie przekazywania informacji o postępach ich rodzicom/opiekunom prawnym drogą elektroniczną (e-mail) lub telefoniczną regularnie i terminowo z zachowaniem poufności.”

                                                          § 50

Aneks nr 1 do Statutu Przedszkola Miejskiego nr 20 w Sosnowcu wchodzi w życie z dniem 30 sierpnia 2020r

Aktualności

Kontakt

  • Przedszkole Miejskie nr 20 w Sosnowcu
    Przedszkole Miejskie nr 20 w Sosnowcu, ul. Śliwki 38
  • (32)2993339

Galeria zdjęć