O nas :) Kadra pedagogiczna Promocja przedszkola Zdrowie Ankieta dla rodziców Deklaracja Dostępności

Przedszkole Miejskie nr 20 w Sosnowcu

O nas :)

POZNAJCIE BLIŻEJ NASZE PRZEDSZKOLE

.

Przedszkole Miejskie nr 20 mieści się  przy ulicy Śliwki 38 w Sosnowcu.  Znajduje się  w dzielnicy Niwka.

Miejsce w głębi osiedla, zapewnia dzieciom nie tylko bezpieczną drogę do przedszkola ale i odizolowanie od miejskiego hałasu i gwaru.

W naszym przedszkolu jest ciepło, przytulnie i bezpiecznie. Jest w pełni dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci.

Dysponujemy dużym, bardzo dobrze wyposażonym ogrodem, jasnymi i przestronnymi salami zabaw, które  wyposażone są w odpowiednie do wieku zabawki i materiały edukacyjne.

W  przedszkolu funkcjonuje 7 grup  dzieci w budynku przedszkolnym i 5 grup w oddziałach przedszkolnych, w szkołach podstawowych SP nr 15, ul. Wojska Polskiego 84 i SP nr 21,ul.Zawodzie 34. W szkołach mieszczą się oddziały dzieci 5 i 6  letnich .

W naszym przedszkolu zapewniamy :

·        -wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną, otwartą na potrzeby dziecka;

·        -nowoczesne metody , sprawdzone formy pracy z dziećmi oparte na wypracowanej koncepcji pedagogicznej;

•      Prowadzimy dla dzieci zajęcia emocjonalno - społeczne z psychologiem i socjoterapeutą ,
  •      zajęcia logopedyczne z logopedą,

•      zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z wadami postawy,
  •      zajęcia rewalidacyjne dla dzieci wymagających kształcenia specjalnego,
  •      zajęcia z języka angielskiego,

•      prowadzone są kółka zainteresowań pobudzające  różnorodną aktywność dzieci oraz rozwijające uzdolnienia dzieci ;
  •       zapewniamy  życzliwą i miłą atmosferę;
  •       zaangażowany w swoją pracę personel obsługi;
  •       duży atrakcyjny ogród z placem zabaw ,ścieżkami edukacyjnymi,
          amfiteatrem szklarnią na dachu ;
  •         nowoczesną  kuchnię, umożliwiającą przygotowanie  zdrowych i smacznych posiłków dla dzieci;
  •         żywienie dostosowane do potrzeb zdrowotnych przedszkolaków - alergików.

Przedszkole jest otwarte na potrzeby i oczekiwania dzieci i rodziców.

Troszczymy się o zdrowie , bezpieczeństwo oraz harmonijny rozwój dziecka .

,,To przedszkole, w którym zawsze jest wesoło,

Tu każde dziecko śmieje się do dziecka

I gdzie uśmiech tak się toczy jak piłeczka!”

Dorota Gellner.