Co u nas słychać?

Programy edukacyjne

Programy edukacyjne w których nasze przedszkole

bierze udział w roku 2022/2023

PROGRAMY EDUKACYJNE

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

Akademia Zdrowego Przedszkolaka to cykl akcji prozdrowotnych dla dzieci w wieku przedszkolnym, realizowanych przez nauczycieli w placówkach przedszkolnych w całej Polsce. Warsztaty są przeprowadzane podczas zajęć z dziećmi, na podstawie scenariuszy dostarczonych przez Organizatora. Uczymy dzieci głównie poprzez zabawę, ponieważ dla najmłodszych to najlepsza forma przyswajania wiedzy. W akcje staramy się angażować także rodziców - to oni są najważniejszym ogniwem w kształtowaniu i wychowywaniu dziecka.

JESTEM KUBUSIOWYM PRZYJACIELEM NATURY

Jest to akcja firmy Tymbark i marki  KUBUŚ. Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii. Dzięki akcji dzieci i nauczyciele w przedszkolach otrzymują ciekawe materiały edukacyjne o tematyce przyrody i ekologii. Dzięki temu Państwa dziecko uczy się szacunku do otaczającego świata. Aby utrwalać dobre, ekologiczne nawyki również w domu przygotowaliśmy dla Państwa materiały, dzięki którym wspólnie spędzony czas z dziećmi będzie zarówno dobrą zabawą, jak i nauką. Mogą je Państwo pobrać na stronie internetowej

W ramach akcji Kubusiowi Przyjaciele Natury” również dla Państwa, przygotowaliśmy praktyczne wskazówki jak w codziennym życiu dbać o środowisko, a przy tym zaoszczędzić wodę, czy energię. Mamy nadzieję, że wraz z dziećmi będziecie Państwo z nich na bieżąco korzystać.

Mamo, tato wolę wodę

Rusza IV edycja programu edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę!”,  w ramach którego poprzez zabawę podkreślana jest rola wody, prawidłowej diety i aktywności fizycznej w zdrowym rozwoju najmłodszych. Program „Mamo, Tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. Jego celem jest podkreślenie roli wody       w codziennej diecie dziecka oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Partnerami merytorycznymi programu są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka. IV edycja programu „Mamo, tato, wolę wodę!” została także objęta patronatem honorowym przez Ministra Edukacji Narodowej.

AKADEMIA AQUAFRESH

Nadrzędnym celem Akademii Aquafresh jest wykształcenie w dzieciach nawyku dbania o higienę jamy ustnej, aby w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce. Uczenie dzieci już od pierwszych lat życia mycia ząbków po każdym posiłku, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania jamy ustnej w odpowiedniej higienie, jest warunkiem niezbędnym
w powodzeniu działań profilaktycznych.

CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLA

Program „Czytające Przedszkola”!  To gwarantowany sposób lepszego przygotowania dzieci do szkoły i do życia! Wczesne dzieciństwo jest wyznaczonym przez ewolucję, krytycznym czasem na naukę języka. Braków wyniesionych z tego okresu zwykle nie da się nadrobić. Dlatego nauczenie dzieci poprawnego, bogatego i pięknego języka oraz swobody w posługiwaniu się nim, jest jednym z najważniejszych powinności dorosłych wobec najmłodszych i darów, jakie możemy im przekazać. To prawdziwa przepustka do lepszego życia. Wprowadzając codzienne czytanie, przedszkole może pomóc dzieciom w dobrym, a może nawet w doskonałym opanowaniu ojczystego języka.