Nawigacja

 • Rekrutacja 2016/2017

  Uwaga Rodzice !

   

        W związku z art. 6 ogłoszonej ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw z dnia 29 grudnia 2015 r. (Dz.U.z 2016 r. poz. 35) w roku szkolnym 2016/2017 gmina zapewnia dzieciom możliwość korzystania z wychowania przedszkolnego w publicznym przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w publicznej szkole podstawowej.
          Mając powyższe na uwadze Prezydent Miasta Sosnowca podjął decyzję, że roczne przygotowanie przedszkolne dzieci 6-letnich  w gminie Sosnowiec będzie realizowane w szkołach podstawowych – oddziałach przedszkolnych Przedszkola Miejskiego nr 20.

         W związku z tym, w roku szkolnym 2016/2017 dzieci 6 letnie (rocznik 2010 ), mające obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego od września  będą uczęszczały do oddziałów przedszkolnych Przedszkola Miejskiego nr 20 w szkołach podstawowych.

         Dzieci 5 letnie ( rocznik 2011), tak jak dotychczas będą  uczęszczać do oddziałów przedszkolnych Przedszkola Miejskiego   nr 20 w szkołach podstawowych.

         Zapisy dzieci ( złożenie wniosku przez rodzica), zarówno 5 jak  i 6 letnich odbywają się w przedszkolu od 1 do 31 marca.

         Proszę koniecznie zapoznać się z harmonogramem czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym do przedszkoli (Załącznik nr 1 do Zarządzenia 69 Prezydenta Miasta Sosnowca z dnia 16 stycznia 2016 r.).

         Informacja dostępna również na tablicy informacyjnej w Przedszkolu Miejskim Nr 20 w Sosonowcu

  Zapraszamy do przeczytania Załącznika nr 1 do Zarządzenia nr 69 Prezydenta Miasta Sosnowca z dnia 26 stycznia 2016 roku oraz Zarządzenia nr 69 Prezydenta Miasta Sosnowca z dnia 26 stycznia 2016 roku (aby wyświetlił się Załącznik oraz Rozporządzenie należy kliknąć na niebieski napis Rekrutacja. pdf

     Rekrutacja.pdf

   

 • Przedstawienie ,,Alladyn"

  8 lutego dzieci z grup: Biedronki, Słoneczka, Pszczółki udały się na przedstawienie pt. ,,Alladyn” do Domu Kultury w Mysłowicach. Przedszkolaki z wielkim przejęciem i zaciekawieniem śledziły losy księżniczki Jasminy i Alladyna. Wiele radości dostarczyła im postać Dżina oraz efekty specjalne, które miały miejsce podczas przedstawienia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia do naszej galerii.

 • Teatrzyk ,,Pinokio"

  4 lutego do naszego przedszkola przyjechali aktorzy z prawdziwego teatru. Dzieci z wszystkich grup oglądały przedstawienie pt.,,Pinokio. Była to opowieść o chłopcu wystruganym z drewna, który przeżył bardzo wiele ciekawych przygód. Nasze przedszkolaki miały również okazję brać udział w przedstawieniu i wystąpić z aktorami na scenie.

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego przedstawienia w naszej galerii.

      

 • Kilka słów o zawodzie farmaceuty

  1 lutego 2016 r. w grupach Biedronki i Słoneczka pojawił się gość specjalny. Była nim pani Kasia - mama Szymona z grupy Biedronki. Pani Kasia jest farmaceutą i odwiedziła dzieci, aby bliżej opowiedzieć o tym zawodzie. Podczas trwania zajęć przedszkolaki odgrywały scenki, segregowały i układały na półkę lekarstwa, oglądały recepty. Największą frajdę sprawiła  dzieciom własnoręczna produkcja kremu oraz żelków z soku owocowego. Serdecznie dziękujemy Pani Kasi za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej galerii i obejrzenia zdjęć z tego dnia.

 • Bal Karnawałowy

  Dnia 7 stycznia odbył się w naszym Przedszkolu Bal Karnawałowy. W Balu brały udział dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. O świetną zabawę sprzęt i muzykę zadbał Zdzisio Pysio. Podczas trwania balu dzieci odbyły podróż po krajach i poznały tańce charakterystyczne dla danych kultur takie jak: Krakowiak, Kozaczok, Lambada, Makarena, Gangnam Style. Nie zabrakło także konkursów, zabaw i sesji fotograficznej. Doskonale bawiły sie nie tylko dzieci lecz także ich wychowawczynie. Serdecznie dziękujemy za zorganiozowanie balu Pani Dyrektor, Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom Przedszkola.

  Zapraszamy również do odwiedzenia naszej galerii i obejrzenia zdjęć z balu.

 • Zaproszenie

             

      

   

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na Wigilie grupowe, które odbędą się w dniach:

  Grupa Misie 18 grudnia (piątek) godzina 10:00

  Grupa Krasnale 15 grudnia  (wtorek) godzina 10:30

  Grupa Słoneczka 15 grudnia (wtorek) godzina 10:00

  Grupa Biedronki 15 grudnia (wtorek)  godzina 10:00

  Grupa Pszczółki 14 grudnia (poniedziałek) godzina 10:00          

 • Konkurs plastyczny!!!

   

  W ramach akcji „Pola nadziei” serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do konkursu plastycznego pt; „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymają dyplomy oraz trzy pierwsze miejsca i wyróżnione kartki zostaną nagrodzone.

   

  Lecz najważniejszą ideą konkursu jest przekazanie kartek świątecznych w tym pięknym okresie, jakim są Święta Bożego Narodzenia podopiecznym Hospicjum Świętego Tomasza w Sosnowcu.

   

  Format oraz technika pracy dowolna.

  Bardzo prosimy, aby w środku kartki były napisane życzenia a prace żeby zostały podpisane na odwrocie.

        K.Szczepańska, E. Ostrowska, D. Stelmach

 • Konkurs świąteczny

   

   

  Przygotowania do świąt mogą być wspaniałą zabawą  i doskonałą okazją do spędzenia ekstra czasu z dziećmi robiąc zabawne ozdoby choinkowe z wydmuszek.

   

  Dlatego też:

   

  ZAPRASZAMY DZIECI I ICH RODZICÓW

  do wzięcia udziału w konkursie plastycznym

  „Wydmuszkowe ozdoby choinkowe”.

   

  Cel:  kultywowanie tradycji świątecznych oraz

           rozwijanie inwencji twórczej

  Termin składania prac: 12 grudzień 2015 r.

           do nauczycielek grupy „Krasnale”

   

       Na uczestników konkursu czekają nagrody oraz

       dyplomy

  Jak zrobić wydmuszkę z jajka?

   

   

   

  Wiele różnych dekoracji można zrobić z wydmuszek. Zrobienie wydmuszki jest bardzo proste, należy tylko odpowiednio się do tego zabrać. Z wydmuchanego jajka możesz zrobić jajecznicę, omlet, lub inną potrawę z wykorzystaniem białka i żółtka z jaja. Przystąpmy do pracy.

   

  PORADA:  Jak zrobić wydmuszkę z jajka

   

  1.  Dokładnie umyj jajka, a następnie wytrzyj.

  2.  Igłą delikatnie nakłuwaj tępy koniec jaja. Wykonuj igłą ruch obrotowy, lekko naciskając, aż zrobi się dziurka.

  3.  Obróć jajo i zrób w sposób podobny jak wyżej drugą dziurkę na bardziej ostrym końcu jaja. Ta powinna być nieco większa.

  4.  Następnie włóż igłę głębiej aby rozbić strukturę żółtka. Wykonuj ruch obrotowy igłą. To samo zrób wkładając igłę do drugiego końca jaja.

  5.  Trzymając jajo nad miską ostrym końcem w dół przyłóż usta do bardziej płaskiego końca jajka i dmuchaj. Może to sprawić nieco kłopotu. Możesz wydmuchiwać zawartość jaja po trochu, nie musisz za jednym razem wszystkiego.

  6.  Gdy wydmuchasz całą zawartość, umyj jajo pod bieżącą wodą. Skieruj strumień do większej dziurki starając się wymyć jajo w środku.

  7.  Na końcu wydmuchaj wodę tak jak wydmuchiwałaś jajko.

  8.  Susz większą dziurką do dołu na suszarce.

   

 • Pasowanie w grupie Krasnale

   

  „KTO TO TAKI?- TO PRAWDZIWE PRZEDSZKOLAKI!

   

  Coś wam powiemy w tajemnicy

   wielki sekret zdradzimy wam

   lubimy chodzić do przedszkola     

  bo już latka swoje mamy.

  W przedszkolu zabawek  bez liku.

   każdy ma tam miejsce przy małym stoliku .   

   Razem z naszą panią pilnie się uczymy.

   Gdy czas na zabawę chętnie się bawimy.  

  Powiemy wam coś jeszcze!

   nie mówcie nikomu,   

   że my się czujemy w przedszkolu jak w domu !

   

   

  Dnia 17 . 11.2015 r. Pani Dyrektor ,w obecności Rodziców pasowała wszystkie dzieci  z grupy „Krasnale” na prawdziwych przedszkolaków, dotykając ich ramienia „kredką” i mówiąc słowa „Pasuję Cię na przedszkolaka”.

   Dzieci otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki.

   

  DZIECI PRZYRZEKŁY:

  • CO DZIEŃ RANO BUZIE MIEĆ ZAWSZE ROZEŚMIANĄ

   • NIE PŁAKAĆ, NIE SZLOCHAĆ I PANIE MOCNO KOCHAĆ

    • ZABAWKI SZANOWAĆ I DOOKOŁA WSZYSTKO     PORZĄDKOWAĆ

    • GRZECZNIE BAWIĆ SIĘ I FIKAĆ

    • W MIG ZAJADAĆ Z TALERZYKA

   • I NIE SIKAĆ W GALOTY BO Z TYM DUŻO ROBOTY?

    • ZOSTAĆ ZUCHAMI I PRWDZIWYMI PRZEDSZKOLAKAMI?

 • Podwieczorek z jesienną poezją

  "PO GÓRALSKU ZŁOTA JESIEŃ KROCY"

   

   

   

  PORA WESOŁA

   

  Kto powiedział, że jesień jest smutna,

  Że ma kolor szarego płótna,

  Że jej prawie nie widać we mgle?

  Kto to wszystko powiedział?

  Ja nie!

  Dla mnie jesień to pora wesoła,

  Roześmiana i gwarna jak szkoła.

  Lśniąca skórką kasztana na trawie,

  W odlot ptaków wpatrzona ciekawie.

  Jesień- roztargniona malarka-

  Gubi farby po lasach i parkach,

  A ja biegam wciąż za nią z ochotą,

  I znajduję brąz, czerwień i złoto.

  Marek Głogowski

   

   

   

  Dla nas jesień zdecydowanie nie jest smutna i ponura.

  Udowodniliśmy to podczas VIII edycji "Podwieczorku z jesienną poezją". W tym roku odbyła się ona po góralsku, wesoło i z przytupem. Były owieczki, górale i góralki, pasterze a nawet zbójnicy! Słowem wszystko to co najpiękniejsze w naszych polskich górach. Swoje umiejętności zaprezentowały również dwie absolwentki przedszkola - Wiktoria oraz Emilka, które zaśpiewały przepiękne góralskie piosenki wyciskające łzę z niejednego oka...Nasi mali zbójnicy połączyli siły z nieco starszymi rozbójnikami z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 21. Udział w przedstawieniu wzieli także rodzice dzieci z naszego przedszkola z zaangażowaniem wcielając się w rolę owczarka oraz niedźwiedzia, a także zaproszeni Goście, Dyrekcja oraz personel przedszkola recytując jesienne wiersze.

  Było naprawdę pięknie, jesiennie i miło. Wszystko to przede wszystkim dzięki naszym wspaniałym aktorom oraz organizatorom podwieczorku.

  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz pomoc w przygotowaniu uroczystośći a także za tak wspaniałą frekfencję zaproszonych gośći. Czekamy na kolejne jesienne spotkanie za rok.

 • WYCIECZKA DO GEOSFERY

           W dniu 05.11.2015r grupy: „Jagódki” i „Muchomorki” wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę. Celem wycieczki był park „Geosfera” w Jaworznie.

  Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. Podczas spaceru po parku oglądaliśmy dinozaury

  Mogliśmy również „poruszyć” kulą ziemską

   

   

   

   

   

  oraz mogliśmy odkopać szkielet dinozaura

  Korzystając z pięknej pogody pobawiliśmy się na pieknym placu zabaw

  Wycieczka była bardzo udana a dzięki niej mogliśmy poszerzyć swoje wiadomości

  o prehistorii.

 • WYNIKI KONKURSU - JESIEŃ W GÓRACH

  WYNIKI KONKURSU BARWY JESIENI

  „JESIEŃ W GÓRACH”

  http://blog.esky.pl/wp-content/uploads/2010/09/g%C3%B3ry-jesie%C5%84.jpg

   

  Prace płaskie

  I MIEJSCE – Zosia P, 5 lat Niepubliczne Przedszkole „Nutka” w Piasecznie

  Małgorzata P. 3 lata, Przedszkole Miejskie nr 4 w Sosnowcu

  II MIEJSCE – Magdalena B. 5 lat, Przedszkole nr 35 w Krakowie

  Borys D. 6 lat, Niepubliczne Przedszkole dla Dzieci Niepełnosprawnych w Sosnowcu

  III MIEJSCE – Zuzanna B. 3 lata, Społeczne Przedszkole „Skrzat” w Zabrzu

  Iga Ż. 4 lata, Przedszkole Miejskie nr 44 w Sosnowcu

  WYRÓŻNIENIA:

  Natalia O. 5 lat, Przedszkole nr 35 w Krakowie

  Mateusz R. 6 lat, Niepubliczne Przedszkole dla Dzieci Niepełnosprawnych w Sosnowcu

  Maria K. 4 lata, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łosiu

   

   

  Prace przestrzenne

  I MIEJSCE – Michalina L. 5 lat Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 15 w Sosnowcu

  PRACA ZBIOROWA- MARCEL, ALEKSANDRA, KORNELIA, ALEKSANDRA lat 5, Przedszkole nr 44 w Sosnowcu

  II MIEJSCE – Maksymilian G. 5 lat, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im J. Słowackiego w Lgocie

  III MIEJSCE – Alina S. 4 lata, Przedszkole Miejskie nr 15 w Sosnowcu

  WYRÓŻNIENIA:

  Aleksandra G. 5 lat Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 15 w Sosnowcu

  Aleksandra G. 5 lat Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 20 w Sosnowcu

   

  http://brzechwa.probeanus.pl/images/stories/winners_podium.gif

   

  GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !!

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za nadesłanie wielu pięknych, oryginalnych prac.

  Można oglądać je do końca listopada w naszym przedszkolu.

  ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW W KOLEJNYCH KONKURSACH

 • Zajęcia grupa Pszczółki

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia w naszym albumie fotograficznym, zdjęć z zajęć odbywających się w grupie Pszczółki.

 • Halloween`owa lekcja języka angielskiego

  W piatek, 30listopada, w zerówkach w SP21 odbyła się Halloween'owa lekcja języka angielskiego.

  Dzieciaki świetnie bawiły się, śpiewając swoją ulubioną piosenkę ''Knock, knock, trick or treat", odpalając świeczki, podczas tworzenia lampionu z dyni oraz kolorując straszne nietoperki:)

  Dziękujemy za pomoc w organizacji lekcji czarownicom z klasy VI z SP21.

 • Teatrzyk Wielka Wyprawa Pana Maluśkiewicza

  27 listopada do Przedszkola przyjechał teatrzyk. Dzieci z wszystkich Grup Przedszkolnych oraz z Oddziałów Przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 15 udały się na wyprawę razem z Panem Maluśkiewiczem. Pierwszym celem podróży była Afryka, tam dzieci miały okazję poznać bliżej zwierzęta takie jak żyrafa, hipopotam, pająk, papuga. Kolejnym celem podróży był Gdańsk. Niestety Pan Maluśkiewicz zaspał i spóźnił się na pociąg. Z pomocą przyszły mu motyle, które chwyciły go za ubranie i pofrunął z nimi do Gdańska. W Gdańsku dotarł do portu i wraz z panem kapitanem i naszymi dziećmi dostał się na pokład statku. Wszyscy wspólnie śpiewali szanty żeglarskie. Na morzu spełniło się największe marzenie Pana Maluśkiewicza, zobaczył orkę. Po podróży był tak zmęczony, że szybciutko zasnął w swoim domku.

  Wszystkie dzieci z wielką radością i ciekawością uczestniczyły w tej ekscytującej i pełnej wrażeń podróży. Już nie możemy się doczekać kolejnych teatrzyków :)

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  14.X - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   

  "KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO UŚMICHA SIĘ CAŁY ŚWIAT"

   

  Świat nas - nauczycieli był dzisiaj niesamowicie uśmiechnięty, a wszystko za sprawą kochanych przedszkolaków.

  Na co dzień dają nam ogrom powodów do radości, a w tym szczególnym dniu specjalnie dla nas recytowali wiersze, śpiewali, tańczyli... Wszystko to ze szczerego, maleńkiego serduszka. Ten dzień był dla wszystkich pracowników przedszkola wyjątkowy, w tym dniu, dzięki naszym dzieciakom poczuliśmy się naprawdę ważni... Oby wszystkie dzisiejsze życzenia miały moc spełnienia...

   

  Raz jeszcze życzymy Dyrekcji, Nauczycielkom oraz Personelowi Przedszkola samych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, dużo dobrego zdrowia, uśmiechu, radości i spełnienia marzeń, a także wytrwałości w dążeniu do celów.

   

  A wszystkim PRZEDSZKOLAKOM serdecznie DZIĘKUJEMY !!

   

     

   

   

 • ŚWIĘTO DRZEWA

   

  „Zielone serce”

   

  Na skwerku rosło drzewko
  szeroko, rozłożyście.
  Srebrzystą miało koronę.
  Zielonosrebrne liście.
  Słuchali chętnie ludzie
  przechodząc koło drzewa
  jak wietrzyk wśród gałązek
  wesoło piosenki śpiewa.
  Lecz przyszedł mały urwis
  ukradkiem wyjął nożyk,
  bo napis chciał wyskrobać
  w srebrzystej, cienkiej korze.
  Wycinał powolutku, literka po literce,
  nie wiedział, że pod korą
  zielone płacze serce.

   

  R. Pisarski

   

  Drzewa odgrywają ogromną rolę w życiu człowieka. Dostarczają nam m.in. materiał budowlany,żywicę, kauczuk. Drewno wykorzystujemy także jako materiał opałowy oraz doprodukcji papieru. Ich owoce często są naszym pożywieniem. Drzewa wpływają także na klimat, zatrzymują wiatry... dają tlen

  Jedna dorosła sosna “produkuje” tlen niezbędny do życia trzech osób.

  Wszystko to sprawia, że drzewa powinny być dla nas naprawdę cenne. Nauczmy się o nie dbać już od najmłodszych lat. Wspaniałą okazją jest Święto Drzewa.

  Jak co roku świętowaliśmy wspólnie ten dzień. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat tych życiodajnych, wieloletnich roślin, mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytania, a uwieńczeniem tego ważnego dnia było zasadzenie nowego drzewa w naszym przedszkolnym ogrodzie. Nie przeszkodziłąanam nawet mało sprzyjająca pogoda.

  Każda z grup wykonała różnymi technikami plastycznymi wyjątkowe drzewo. Drodzy rodzice, nasze prace możecie oglądać na holu przedszkolnym.

   

  Za rok również będziemy świętować!

   

 • 21.09. DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  21 września to Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka. To szczególne święto postanowiliśmy uczcić w naszym przedszkolu hucznie i wesoło. Każda grupa spędziła miło czas tańcząc, grając w różne gry i zabawy. Spiewaliśmy piosenki o tym jak dobrze być przedszkolakiem, każda z grup twórczo zakończyła zabawę wykonując różnego rodzaju prace plastyczne. W tym dniu łatwo było nas poznać- każdy przedszkolak otrzymał order lub medal SUPER PRZEDSZKOLAKA.

   

  A jak w tym dniu bawiłi się nasi nieco starsi koledzy i koleżanki w oddziałąch przedszolnych w szkołach?

   

  21.09.2015r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to wyjątkowy dzień dla wszystkich przedszkolaków. W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych z grup: „Motylki”, „ Żabki”, „Tygryski” wraz z wychowawczyniami: Ewą Błaszczyk, mgr Katarzyną Sierak, mgr Gabrielą Nowaczyk-Moń radośnie śpiewały piosenki pt. „ Marsz przedszkolaków”, „Hymn Przedszkolaka”, zatańczyliśmy „Kaczuszki”, „ Tańce Świata”, „ Czy znasz magiczna liczbę siedem?”Ten wspaniały dzień zakończyliśmy uroczystym marszem wokół szkoły. Dekorację na tą uroczystość przygotowała mgr Gabriela Nowaczyk-Moń.

 • OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

   

   

   

  "...BO SPORTOWCY SĄ SILNI I ZDROWI,

  BO SPORTOWCY SĄ ZAWSZE GOTOWI!

  DO BIEGU, DO SKOKU, DO GRY,

  W SPORCIE NASZA SIŁA TKWI"...

   

   

   

    Sport to zdrowie, a my lubimy wszystko co nam je daje. Mimo iż pogoda zrobiła nam małego psikusa i słońce nie chciało towarzyszyć nam w zmaganiach sportowych to i tak nasze dzielne przedszkolaki pokazały jakimi są wspaniałymi sportowcami. Dzieciaki mogły spróbować swoich sił w kilku konkurencjach np: skok w dal, rzut do obręczy, kto dalej skacze, budowanie babek z piasku na czas itd...

  Było naprawdę wesoło i sportowo! Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom. Wsród grup starszych najlepsze okazały się "Biedronki" zdobywając największą ilość punktów, za nimi Słoneczka i Pszczółki. Natomiast młodsze grupy prowadziły zaciętą walkę, ale bardzo wyrównaną. Misie i Krasnale zdobył bowiem taką samą ilość punktów!

   

  GRATULUJEMY!! Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

   

   

 • I REGIONALNY FESTIWAL TANECZNY PRZEDSZKOLAKÓW "TANECZNA PIĄTKA"

  GRUPA PINGWINKÓW ZAJĘŁA

  iii MIEJSCE 

  NA I REGIONALNYM FESTIWALU TANECZNYM PRZEDSZKOLAKÓW "TANECZA PIĄTKA"

  POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA MYSŁOWICE

  EDWARDA LASOKA

   

  Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu !!

      

   

    

Wiadomości

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie nr 20 w Sosnowcu
  Przedszkole Miejskie nr 20 w Sosnowcu, ul. A. Śliwki 38
 • (32)2993339

Galeria zdjęć