Nawigacja

 • ...ale zima z Mikołajem jest pachnącym ciepłym majem...

       Dłuuuga biała broda, czerwona czapka, czerwone ubranie i wieeelki worek z prezentami... Któż z nas nie kocha tego sympatycznego, starszego Pana niosącego wiele radości? Jak wiemy Święty Mikołaj przychodzi tylko do grzecznych dzieci, obowiązkowo więc musiał odwiedzić i nasze przedszkole ;) Maluchy były zachwycone spotkaniem z tym przemiłym gościem. Mikołaj przybył do nas nie tylko z prezentami, ale także z piękną nauką, którą przekazał przedszkolakom. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, które zostały nagrodzone przez Mikołaja cudownymi prezentami oraz pamiątkowym zdjęciem.

   

 • Barbórka- Święto Górników

  BARBÓRKA

   

  ..."Czarny ma mundur, białą koszulę,

  srebrnych guzików moc.

  Na spodniach lampas przy tym mundurze,

  przy czapce wiele piór."...

   

   

           4 grudnia to święto Górników oraz Barbórek. W naszym przedszkolu kultywujemy tradycję oraz pamiętamy o takich ważnych dniach. Kim jest górnik, gdzie pracuje i jak wygląda? Nasi najmłodsi mieli okazję poznać jednego z górników, zobaczyć galowy strój, a także niektóre atrybuty niezbędne w jego pracy. Po spotkaniu wiele przedszkolaków wyraziło chęć pracy na kopalni :)

  Ciekawe czy za kilka lat również znajdzie się tylu chętnych... ;)

   

             

    

   

 • Bajki na drutach

  Bajki na drutach

   

  Bardzo lubimy teatr, dlatego często gościmy różnego rodzaju objazdowe teatrzyki w naszym przedszkolu. Tym razem zawitały u nas "Bajki na drutach". Dzieci miały okazję poznać teatr w nowej formie- teatrzyk kukiełkowy. Opowieśc o pluszowym misiu bardzo spodobała się przedszkolakom, które z radością i przejęciem śledziły losy kukiełkowych postaci.

   

   

 • Święto Pluszowego Misia

    Chyba nie ma domu, w którym nie mieszkałby pluszowy Miś. Mały, duży, biały, brązowy, z łatką czy bez- Pluszowy Miś to ponadczasowa zabawka, którą kochają nie tylko najmłodsi, ale również dorośli. No bo jak tu nie kochać tego uroczego pluszaka, który najlepiej potrafi utulić do snu i pocieszyć kiedy jest nam źle.

  25 listopada to Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, wówczas wszystkie pluszaki, mają swoje święto. My również postanowiliśmy uczcić ten dzień i zorganizować w przedszkolu przyjęcie dla naszych najkochańszych Miśków.

  W tym szczególnym dniu, Miś każdego przedszkolaka, mógł odwiedzić nasze przedszkole i spędzić wesoło dzień swojego święta z innymi misiami i wszystkimi dzieciakami w przedszkolu. Odwiedziły nas trzy niedźwiadki, które przygotowały dla przedszkolaków trochę zabaw. Był Kubuś Puchatek, który wszystkich częstował miodem. Była kubusiowa gimnastyka i misiowe tańce, jednym słowem mnóstwo radości i uśmiechu.

   

            

 • Wyniki konkursu BARWY JESIENI

  Wyniki konkursu

  "BARWY JESIENI"

   

  Z uwagi na otrzymanie wielu wspaniałych prac postanowiliśmy przyznać dwa miejsca II oraz kilka wyróżnień wród prac płaskich oraz przestrzennych.

  Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.

   

   

   

  Prace płaskie

  Miejsce I Amelia S. PM nr 56

  Miejsce II ex aequo Igor W., Iga K. PM nr 51 oraz Nel B. SP nr 15

  Miejsce III Amanda S PM nr 54

   

  Wyróżnienia:

  Maja P. SP nr 21

  Marta B. PM nr 14

  Izabela J. PM nr 14

   

  Prace przestrzenne

  Miejsce I Maja R. PM nr 45

  Miejsce II Filip J. SP nr 21

  Miejsce III Szymon S. PM nr 51

   

  Wyróżnienia:

  Julia G. PM nr 51

  Klaudia J. PM nr 51

  Milena P., Lena S., Kornelia S., Oliwia K., Bartek W. PM nr 34

   

 • "Kapryśna Królewna"

  Daleko, daleko, za górami, za lasami...żyje sobie wraz ze swoją świtą bardzo kapryśna królewna Fruzia Frużelina. Pewnego dnia niezmiernie się nudziła i do tego strasznie kaprysiła. Dla poprawy humoru postanowiła zawitać w nasze progi i poznać wszystkie dzieci w przedszkolu. Po drodze spotkała przyjaznych Romów, dzięki którym nauczyła się nieco pokory i życia. Jej zabawne poczynania wprawiły nas wszystkich w iście wesoły nastrój. A i tym razem okazało się, że jesień wcale nie musi być smutna :)